Хроніка школьнага жыцця!
Лета 2021! ... Читать далее...

8 мая 2021 года адбылося спартыўнае свята "Зарніца". У ім прымалі ўдзел вучні 1-11 класаў, бацькі і настаўнікі!

изображение viber 2021 05 09 09 02 52  изображение viber 2021 05 09 09 02 58
 изображение viber 2021 05 09 09 051 22  изображение viber 2021 05 09 09 102 56
  изображение viber 2021 05 09 09 021 56

Агросуббота

24 апреля учащиеся 9-11 классов посетили  Коммунальное сельскохозяйственное унитарное предприятие "Ломаши-Агро", пообщались с сотрудниками предприятия, которые провели для ребят экскурсию.

изображение viber 2021 04 26 11 43 156   изображение viber 2021 04 26 11 44 102
 изображение viber 2021 04 26 11 431 56  изображение viber 20211 04 26 11 44 01

Трудовой десант

В рамках республиканского субботника 17.04.2021 были проведены следующие работы:

  • Уборка территорий и зданий Зябковской БШ;
  • Ремонт и покраска бордюров, подфлажниц, цветочных емкостей, мостка;
  • Посадка живой изгороди вдоль ул.Центральная, пополнение дендропарковой зоны;
  • Обрезка сада на пришкольном участке, обрезка деревьев и кустарников, обкопка приствольных кругов;
  • Приведение в порядок памятников, закрепленных территорий, приведение в порядок клумб;
  • Посадка Аллеи Единства.
     изображение viber 2021 04 19 09 06 18  изображение viber 2021 04 19 09 08 54
     белрусь изображение viber 2021 04 19 11 35 27 
    изображение viber 2021 04 20 110 47 34

 План работы шостага школьнага дня 
ДУА “Празароцкая ДС-СШ Глыбоцкага раёна імя І.Ц.Буйніцкага”
2020/2021 н.г

Красавік   

Дата

Назва мерапрыемства

Адказныя

10.04

Дзень здароўя “Вясновае шматбор’е”.

Вясенні лёгкаатлетычны крос “Беларусь супраць наркотыкаў”

Банькоўскі У.М.

17.04

Конкурсная праграма “Міс і містар піянер ”

Дударонак М.С.

24.04

Да тыдня “Чыстая планета”. Працоўны дэсант. Добраўпарадкаванне школьнай тэрыторыі і сваёй вёскі

Класныя кіраўнікі

5-11 класаў

 Графік работы аб’яднанняў па інтарэсах (гурткі, секцыі)
ДУА “Празароцкая ДС-СШ Глыбоцкага раёна імя І.Ц.Буйніцкага”
2020-2021 н.г. ІI паўгоддзе

Дзень тыдня

Назва

Час работы

Колькасць дзяцей

Кіраўнік

Месца правядзення

панядзелак

Аб’яднанне па інтарэсах

Школьна-сямейны клуб “Дом”

(1-4 класы)

8.05.-9.05

( час заняткаў 8.05-8.50)

Перапынак (8.50-9.05)

15

Падгол Жанна Савельеўна

Кабінет 4 класа

Аб’яднанне па інтарэсах

Клуб старшакласнікаў

“Грамадзянін” (9-11 клас)

8.00-9.00 ( 8.00-8.45)

Перапынак( 8.45- 9.00)

22

Сулімава Марыя Адольфаўна

Кабінет гісторыі

№ 5

Аб’яднанне па інтарэсах

Клуб юных выратавальнікаў і пажарных(7-9 класы)

15.00-15.45 ( час заняткаў 15.00-15.45)

Перапынак (15.45-16.00)

10

Міхайлоўскі Аляксандр Пятровіч

Кабінет №7

Аўторак

Аб’яднанне па інтарэсах

“Юныя фалькларысты” (7-8 класы)

15.00 -16.00( час заняткаў15.00-15.45)

Перапынак (15.45 -16.00)

10

Кузняцова Святлана Іванаўна

Кабінет рускай мовы № 1

Аб’яднанне па інтарэсах

“Пачатковае тэхнічнае мадэляванне” (1-4 класы)

8.00-9.00

8.00-8.45(перапынак 8.45-9.00)

15

Славінская Таццяна Іванаўна

Кабінет 3 класа

Cерада

Аб’яднанне па інтарэсах

“Спадчына”(1-4 класы)

14.00-15.00(час заняткаў14.00-14.45)

Перапынак (14.45-15.00)

15

Кузняцова Святлана Іванаўна

Кабінет 4 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Піянербол”” (1-4 класы)

8.05.-9.05 ( час заняткаў 8.05-8.50)

Перапынак (8.50-9.05)

15

Міхайлоўскі Аляксандр Пятровіч

Спартыўная зала

Чацвер

Аб’яднанне па інтарэсах

Клуб старшакласнікаў “Грамадзянін”(9-11 класы)

8.00-9.00 Час заняткаў 8.00-8.45

Перапынак (8.45- 9.00)

       23

Сулімава Марыя Адольфальна

Кабінет гісторыі

№ 5

Аб’яднанне па інтарэсах

“Спадчына” (1-4 класы)

14.00-15.00 (час заняткаў 14.00-14.45)

Перапынак (14.45-15.00)

15

Кузняцова Святлана Іванаўна

Кабінет 2 класа

Аб’яднанне па інтарэсах

Школьна-сямейны клуб   “Дом”(1-4 класы)

8.05.-9.05 ( час заняткаў 8.05-8.50)

Перапынак (8.50-9.05)

15

Падгол Жанна Савельеўна

Кабінет 4 класа

Пятніца

Аб’яднанне па інтарэсах “Піянербол”” (1-4 класы)

8.05.-9.05 ( час заняткаў 8.05-8.50)

Перапынак (8.50-9.05)

15

Міхайлоўскі Аляксандр Пятровіч

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах.

“Клуб рэдактараў” (9-11 кл.)

8.05.-9.05 ( час заняткаў 8.05-8.50)

Перапынак (8.50-9.05)

22

Толкач Наталля Іванаўна

Кабінет рускай мовы № 1

Аб’яднанне па інтарэсах

“Пачатковае тэхнічнае мадэляванне” (1-4 класы)

15.00-15.45 ( час заняткаў 15.00-15.45)

Перапынак (15.45-16.0 0)

15

Славінская Таццяна Іванаўна

Кабінет 4 класа

Субота

Аб’яднанне па інтарэсах.

“Клуб рэдактараў” (7-8 кл.)

10.40-11.40 ( час заняткаў 10.40-11.25)

(перапынак 11.25-11.40)

10

Толкач Наталля Іванаўна

Кабінет рускай мовы № 1

Аб’яднанне па інтарэсах. Клуб

“Тэхналогія   разьбы па драўніне” (хлопчыкі 5-6 класы)

9.50-10.50 (час заняткаў9.50-10.35,

Перапынак (10.35-10.50)

6

Кміта Пётр Пятровіч

Тэхнічная майстэрня

Аб’яднанне па інтарэсах.

Музеязнаўства (10-11 клас)

9.00-10.00 ( час заняткаў 9.00-9.45)

Перапынак 9.45-10.00

12

Кузняцова Святлана Іванаўна

Актавая зала

Аб’яднанне па інтарэсах

“Тэхналогія   разьбы па драўніне” (хлопчыкі 5-6 класы)

10.40-11.40 ( час заняткаў10.40-11.25)

(перапынак 11.25-11.40

6

Кміта Пётр Пятровіч

Тэхнічная майстэрня

Аб’яднанне па інтарэсах

Музеязаўства ( 7-8 кл.)

9.50-10.50 (час заняткаў9.50-10.35,

Перапынак10.35-10.50

10

Кузняцова Святлана Іванаўна

Кабінет № 8

Аб’яднанне па інтарэсах“Юныя фалькларысты”( 5-6 класы)

11.30-12.30( час заняткаў 11.30-12.15

Перапынак 12.15-12.30)

10

Кузняцова Святлана Іванаўна

Кабінет №8

 Графік кансультацый педагогаў сацыяльных

 ДУА “Празароцкая дзіцячы сад- сярэдняя школа Глыбоцкага раёна імя І.Ц.Буйніцкага”

Дзень тыдня

Для каго

Час правядзення

Хто праводзіць

Панядзелак

педагогаў

12.30-13.30

Гераніна Н.М.

Аўторак

бацькоў

12.30-13.30

Гераніна Н.М.

Серада

педагогаў

9.00- 10.00

Кулінак Я.В.

Чацвер

вучняў

9.00- 10.00

Кулінак Я.В.

Пятніца

вучняў

12.30-13.30

Гераніна Н.М.

Субота

бацькоў

9.00- 10.00

Кулінак Я.В.

Арганізацыя работы 6-га школьнага дня 
ДУА “Празароцкая ДС-СШ Глыбоцкага раёна імя І.Ц.Буйніцкага”
2020/2021 н.г.

 

Час

1-11 класы

     

1.

9.00-9.45

Факультатывы 9-11 класы/  ГКП 6 клас, клуб “Клуб рэдактараў”(5, 7-8 класы)

2.

9.50-10.35

Факультатывы 6,11 класы /   /ГКП 8 клас, ГЗС 9 клас, “Музеязнаўства” 10,11 класы/ Агульнашкольныя выхаваўчыя, культурна-масавыя і спартыўна-аздараўленчыя мерапрыемствы ( 5-8 класы, пачатковыя класы)

3.

10.40-11.25

Факультатывы 9,10 класы/ /”Музеязнаўства” 7-8 класы, “Тэхналогія разьбы па дрэве” (5-6 класы), ГЗС 11 клас/ “Клуб рэдактараў” 7-8 класы

4.

11.30-12.15

Факультатывы 10 класы/  АВР 9 кл , ГКП 11 клас, “Юныя фалькларысты” (5-6 кл.)/ ГЗС  8 клас

5.

9.50.- 10.35

1-я субота месяца- мерапрыемствы грамадзянска-патрыятычнага, прававога накірунка

2-я субота месяца- спартыўна-масавыя і аздараўленчыя  мерапрыемствы

3-я субота месяца-культурна-досугавыя мерапрыемствы, святы беларускага народнага календара.

4-я субота месяца- прафарыентацыйная работа,  працоўнае выхаванне